П`ятниця, 19.04.2024, 21:21

Головна » 2017 » Травень » 3 » «Бібліотечний простір для дітей: аспекти змін»
«Бібліотечний простір для дітей: аспекти змін»

Бібліотека - один з найбільш древніх культурних інститутів людства, інститут найбільш відкритий, що, у порівнянні з радіо, телебаченням, пресою, надає більший об’єм інформації, доступний для всіх категорій користувачів. Основні функції публічних бібліотек, за європейським визначенням - освіта, інформація, дозвілля. Беззаперечною є роль бібліотеки як культурного центру.

Однак у сучасних умовах, коли до традиційних книжкових фондів нині додалися аудіо- та відеоматеріали, СД, електронні ресурси, коли пріоритетним джерелом інформації у суспільстві став Інтернет і взяв на себе частину функцій бібліотеки, її традиційна роль має змінитися.

Все це потребує переосмислення місця і ролі бібліотек, перебудови їх функцій, виходячи з нових умов.

Тож чи є майбутнє у бібліотеки як соціального інституту і яка її роль у сучасному культурному просторі?  Обговорення даного питання відбулось 27  квітня 2017 р. у бібліотеці села Оршівці під час районного семінару.

Семінар проходив за планом:

1.Відкриття районного семінару.

Дитяча бібліотека – відкритий комфортний простір для дітей громади .

Сухолотюк О.М. – директор ЦБС

2.Сучасний інформаційний потенціал бібліотеки для дітей.

Фахова  консультація.

Сторощук О.М. – Провідний методист

Чернівецької обласної  дитячої бібліотеки.

3.Бібліотека в сучасному форматі: професійні ідеї, сучасні проекти.

Методичні поради.

Краснова А.М. – завідуюча РДБ.

1. «Креативний підхід до роботи клубу за інтересом.». (обмін досвідом)

Бібліотекар б- ки с. Брусниця Понич Ю.В., с. Малятинці Танасійчук  М. Д. , с. Валява Лисак Д. К. .

1. «Літературний диліжанс «Дім без книги – день без сонця» » Масовий захід.

Ярослава Миколаївна Чернівчан

6.     Домашнє завдання: Внести в оформлення бібліотеки креативні виставки-інсталяції  та зробити фотозвіт.

7.Підведення підсумків семінару.

Сухолотюк О.М. – директор ЦБС

Хочеться відмітити, що бібліотекар за довгі роки своєї праці на бібліотечній ниві має великі напрацювання у співпраці з органами місцевого самоврядування, із навчально-виховними закладами, які підтримали та допомогли організувати масовий захід . Діти 7-класу Оршовецького ЗНЗ  І-ІІІ ступенів провели літературними стежками наших українських класиків та процитувалии їхні бесмертні твори. Цікавинкою стала лялькова вистава «Колобок на новий лад», яку продемонстрували вихователі ДНЗ, особливість у тому , що ляльки були на ногах, а не на руках.

Отже, у сучасних умовах “Бібліотека, як “теплий” світ, як “місце гостинності”, який запрошує усіх бажаючих насолодитись книгою, вічним джерелом мудрості.

Категорія: Новини | Переглядів: 533 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
«  Травень 2017  »