Четвер, 28.03.2024, 19:24

Головна » 2017 » Лютий » 13 » Була у їхньому житті війна
Була у їхньому житті війна

До річниці виведення військ з Афганістану 10 лютого 2017 року у Валявській сільській бібліотеці відбулася зустріч учнів Валявського ЗНЗ І-ІІ ст. з воїнами-афганцями «Була у їхньому житті війна».

Вже стало традицією вшановувати подвиги афганців проводити різні заходи, зустрічі , виставки, інтерв’ю з ветеранами. Люди, які бачили смерть вміють цінувати життя. Для багатьох колишніх воїнів-афганців війна не закінчилась і досі. Всі хто пройшов горнило не можуть забути ні жорстоких боїв, ні втрат бойових побратимів, ні жахливого подиху смерті, яка чатувала на кожному кроці. Чи можна забувати юнаків, які гинули не досягнувши й двадцять років.

Дорогами Афганської війни пройшли 6 юнаків нашого села Валява. 25 грудня 1979 року почалося введення радянських військ в Афганістан. Одним із перших юнаків, який волею долі опинився на Афганській землі став наш односельчанин Лисак Валерій Миколайович , також дорогами війни пройшли Ісар Віктор Дмитрович, Лисак Віктор Миколайович, Ватрич Василь Іванович, Тодоріко Ігор Іванович, Попадюк Олександр Іванович.

Ведучими зустрічі , учнями 8 класу було сказано , що 15 лютого 1989 року для радянських військових закінчилась афганська війна , яка тривала 3340 днів і ночей . Цієї миті чекали мільйони . Хтось – із радістю, хтось – із болем, а хтось – із горем. Але цього дня не дочекались десятки тисяч учасників війни. У цій війні загинуло більше 15-ти тисяч наших солдат , 35 тисяч було поранено , тисячі потрапили в полон.

Сьогодні ми маємо можливість почути розповіді безпосередніх очевидців війни, які прийшли до нас на зустріч це Лисак Валерій Миколайович, Лисак Віктор Миколайович , Попадюк Олександр Іванович  і Ватрич Василь Іванович.

Воїни-афганці поділились з присутніми своїми спогадами , розповідали про причини початку афганської війни, життя солдат у чужій країні , їх стосунки з місцевим населенням , про буремні роки служби і побажання , щоб нинішній молоді ніколи не довелося воювати у гарячих точках.

Учні 5 класу присвятили воїнам вірші , пісні про Україну і мир. Зі словами вдячності до афганців  звернулася директор школи Людмила Василівна Кіцул за мужність  та відвагу під час виконання військового обов’язку.

Пам’ять про загиблих  воїнів-інтернаціоналістів було  вшановано хвилиною мовчання.

Честь і слава Вам воїни-афганці за мужність та відвагу!!

Бібліотекар с. Валяво

Дарія Корніївна Лисак