П`ятниця, 29.03.2024, 15:20

Головна » 2017 » Листопад » 24 » «Голодний рік, як чорна птиця, над краєм змореним літав»
«Голодний рік, як чорна птиця, над краєм змореним літав»

Крижаний горевій –

зброя сили лихої:

Осипається листя,

укриває поля,

Над скорботним безмежжям

України Святої

Віє Голоду Пам`ять,

завмирає земля...

23 листопада у приміщенні Кіцманського краєзнавчого музею відбулася година жалоби «Голодний рік, як чорна птиця, над краєм змореним літав».

На захід завітали учні 11 класу Кіцманської районної гімназії разом із учителем історії Бугай Галиною Степанівною.

Про голод 1921—1923 рр. в Україні, його причини і наслідки розповіла Алла Краснова завідуюча Кіцманської районної дитячої бібліотеки. Розказала старшокласникам, що одним із наслідків більшовицької політики "воєнного комунізму" стало падіння продуктивності праці населення, різке скорочення посівних площ, зниження обсягу сільськогосподарського виробництва і, як результат, загострення дефіциту продуктів харчування. Окрім цього водночас великі райони Південної України, Поволжя та Північного Кавказу охопила посуха. Розпочався голод 1921—1923 рр. Цей етап в історії українського народу був випробуванням знищення української нації голодом.

Цікавою та пізнавальною була розповідь Савчук Оксани , завідуючої Кіцманським краєзнавчим музеєм про Голодомор 1932—1933 рр. , голод 1946-1947 pp , в Україні. Вона розпочала її зі слів американського професора Р. Конквеста, який сказав такі слова: «Голод запланувала Москва для знищення українського селянства як національного бастіону. Українських селян знищили не тому, що вони були селянами, а тому, що вони були українцями».

Так найжорстокішим злочином комуністичного режиму проти українського народу був голодомор 1932—1933 рр. Ця спланована проти українського селянства акція мала ліквідувати основу української нації і національного відродження, зруйнувати незалежні господарства, унеможливити протистояння радянській владі. Та на цьому страшні сторінки не закінчились страшним лихом, яке випало на долю українців у післявоєнний час, став голод 1946-1947 pp. Як і голод 1932-1933 pp., він мав штучний характер і ніколи не визнавався радянською владою. Його зумовили й складні погодні умови, і політика комуністичної партії.

Поділилась Оксана Савчук і спогадами очевидців тих страшних подій. Адже саме під час останнього голоду постраждала наша Кіцманщина найбільше . У той час господарів, які працювали на власній землі розкуркулювали , забирали все нажите важкою працею і висилали до Сибіру.

На заході гімназисти ознайомились із книжковою виставкою «Голодомор – геноцид нації», яку підготували та оформили бібліотекарі Кіцманської районної дитячої бібліотеки Андроник Мирослава та Савчукевич Наталія.

Категорія: Новини | Переглядів: 358 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
«  Листопад 2017  »