П`ятниця, 19.04.2024, 14:20

Головна » 2017 » Листопад » 15 » «Монолог перед обличчям сина»
«Монолог перед обличчям сина»

Вони прийшли у світ, щоб до світлого і доброго у ньому долучити і свої промінчики добра і світла: батько Михайло Івасюк - словом, син Володимир Івасюк - піснею. І звучать для людей їхні серця, об’єднавшись у схвильований і прекрасний діалог.

Михайло Івасюк і Володимир Івасюк - це дві помітні і величні постаті в українській культурі. Михайло Григорович - батько - збагатив її прекрасними літературними творами, Володимир Михайлович - його славетний син - подарував світу прекрасні пісенні та музичні шедеври.

Кожна людина залишає після себе справи, які продовжують її життя. Приємно , коли ці справи добрі. Саме добрими справами увічнив пам’ять про себе письменник, фольклорист і науковець Михайло Івасюк.

Михайло Григорович народився 25 листопада 1917 року. Маючи селянські корені, досягнув енциклопедичного рівня. Став знавцем і носієм не лише рідної, але і європейської культури . «Інтелігент з мужицькими руками» - так називали його послідовники та учні.

До нас на зустріч завітали гості, які особисто були знайомі з Михайлом Григоровичем. Це Дмитрюк Сидір Григорович – перший міський голова  м. Кіцмань Незалежної України, активний громадський діяч, учень Михайла Григоровича. Він розповів конкурсантам про те наскільки відданою справі була ця людина. Справжній вчитель, сіяч доброго зерна , яке дало прекрасні паростки.

Савчук Оксана Василівна розповіла про те, що Михайло Івасюк у 80-роках минулого століття передав Кіцманському історичному музею багато речей, які належали родині Івасюків , серед яких книги Михайла Григоровича із авторським підписом, графічні роботи В.Івасюка з зображенням батька, родинні світлини, особисті речі сина: шкільні зошити, щоденник музичної школи, сценічний костюм Володі, скрипка, платівки.

Ніщо - ні слова, ні праця, ні співчуття друзів не могли вгамувати великого болю батька - Михайла Івасюка, коли він втратив свого єдиного сина - Володимира. Біль, перелитий поетом Михайлом Івасюком у вірші, не стихає, він проникає у серця людей, які доторкаються до цих поезій.

14 листопада у приміщенні читального залу Кіцманської районної дитячої бібліотеки відбувся конурс читців «Монолог перед обличчям сина» присвячений 100- річчя від дня народження нашого земляка Михайла Григоровича Івасюка під час якого конкурсанти та гості свята доторкнулись  до поезї, яка передала тугу батька за сином.

У конкурсі взяли участь конкурсанти:

1.    Слоцький Вадим Віталійович (с.Оршівці) - М.Івасюк « Ночами прокидаюсь . Зі мною ніч безкрая»

2.         Івасюк Максим Ігорович (с.Валява) – М.Івасюк «Весна сплела із рути»

3.      Ткач Віктор Володимирович (с.Дубівці) ) – М.Івасюк «А я й не хочу»

4.      Харюк Мар’яна  Олександрівна (с. Давидівці) - М.Івасюк «Прийди в мій сон»

5.      Циркун Олена Іванівна (с.Іванківці) – М.Івасюк «Як місяць не зійде»

6.      Лісневич Павло Ігорович (смт. Неполоківці)- М.Івасюк «У поезії моїй»

7.      Годовська Каріна Едуардівна (с. Ошихліби) - М.Івасюк «Елегія»

8.      Снятинчук Катерина Олександрівна (с. Шишківці) - М.Івасюк «Мені кажуть»

9.      Моргоч Борис Костянтинович (Кіцманська районна гімназія) «Триптих» М.Івасюк присвячений сину

10.    Лютик Христина Віталіївна (с.Брусенки) – М.Івасюк «Зі мною ніч безкрая»

11.    Вербовська Неля Євгенівна (с.Ошихліби) – М.Івасюк «Я повертаюся до твого світла»

12.    Нявчук Богдана Віталіївна (с.Шипинці) – М.Івасюк «Як місяць не зійде»

13.    Бурдун Діана Анатоліївна (смт. Неполоківці) – М.Івасюк «Дозвілля»

14.    Дичко Наталія Андріївна (с.Валява) – М.Івасюк «На алеї»

15.    Нищук Аліна Миколаївна (с. Шипинці) - М.Івасюк «Весна»

16.    Либюк Катерина (Катя) Валеріївна (с.Дубівці) – Оксана Сирко «Живий у піснях»

17.    Романович Олександра Михайлівна  (с. Н.Станівці)- Олександра Черватюк «Маестро чарівні пісні»

18.    Попадюк Єва Олександрівна (с.Дубівці)  - Мирослава Фуштей «Автору Червоної рути»

19.    Малюта Діана Андріївна (с.Витилівка) – В.Івасюк «Мила моя»

20.    Тимчук Валєрія Василівна (с.Хлівище) – Богдан Стельмах «Без тебе»

21.    Барашко Надія Валеріївна (смт. Неполоківці) – Юрій Рибчинський «Посвята»

22.    Гакман Софія Ярославівна (с. Дубівці) Олександра Черватюк «Маестро чарівні пісні»

Обирали переможців шановне журі:

Чарівна, талановита жінка, автор поетичної збірки «Пелюсткова заметіль» Сільва Євгенівна Заєць.

Редактор Кіцманської редакції радіомовлення Галина Василівна Скулеба.

Методист з художньо-естетичного напрямку Кіцманського будинку творчості Наталія Іванівна Драгінда.

Переможцями конкурсу стали:

Перше місце:

Івасюк Максим Ігорович (с.Валява)  М.Івасюк «Весна сплела із рути»

Тимчук Валєрія Василівна (с.Хлівище)  Богдан Стельмах «Без тебе»

Друге місце:

Харюк Мар’яна  Олександрівна   (с. Давидівці) М.Івасюк «Ночами прокидаюсь»

Слоцький Вадим Віталійович (с.Оршівці) М.Івасюк « Ночами прокидаюсь . Зі мною ніч безкрая»

Гакман Софія Ярославівна  (с. Дубівці) Олександра Черватюк «Маестро чарівні пісні»

Третє місце:

Лісневич Павло Ігорович     (смт. Неполоківці) М.Івасюк «У поезії моїй»

Нищук Аліна Миколаївна (с. Шипинці) М.Івасюк «Весна»

Барашко Надія Валеріївна (смт. Неполоківці) Юрій Рибчинський «Посвята»

Усі конкурсанти були нагороджені грамотами , дипломами та памятними подарунками.

Категорія: Новини | Переглядів: 539 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
«  Листопад 2017  »