Четвер, 09.05.2024, 04:12

Головна » 2015 » Березень » 17 » "Найкращий читач району - 2015"
"Найкращий читач району - 2015"

Сьогодні дитину все складніше  зацікавити  книгою, залучити до читання, адже навколо стільки цікавого: комп’ютерні ігри, телевізор з його нескінченними мультсеріалами.  Однак  кожна бібліотека Кіцманщини  має своє неповторне обличчя.  Нам, бібліотекарям, хочеться, щоб  маленький  слухач  полюбив  книгу,  став  активним  читачем  бібліотеки, бо  якщо  ми  зуміємо  їх  переконати  в  наш   час  інформаційних технологій,  що   краще  почитати  книгу,  яка розвиває, ніж  грати  в  комп’ютерні  ігри,  то в майбутньому ми  будемо  мати  розумну  націю.

Саме дитяча   бібліотека має особливу  специфіку прививати  любов до книги  дітям   з   раннього  віку, виробляти у дітей навички самостійної роботи з книгою, популяризувати найкращі надбання української  і світової літератури.

Тому 13.03.2015 р.  в Кіцманській районній  дитячій  бібліотеці пройшов  ІІ етап конкурсу дитячого читання  «Найкращий читач району - 2015» , де зібралися кращі з кращих, ерудовані, кмітливі, спритні та інтелектуальні діти 6, 7, 8  класів, які перемогли в першому етапі конкурсу, що проходив у бібліотеках   району.

З вітальним словом  та  побажаннями   звернулася до учасників конкурсу  директор Кіцманської  централізованої бібліотечної  системи Сухолотюк  Орися Миколаївна , яка побажала  учасникам  віри  в  перемогу, високих  мрій  та  їх  здійснення. А також сказала: «Хто любить книгу, той стає розумнішим, інтелектуально грамотним. Незабувайте скарб - бібліотеку»

Цікаві, змістовні завдання для учасників  дали можливість кожному позмагатися між собою, проявити  свої знання, набутті із книг. Серед завдань: представлення, креативність підходу до улюбленого твору, питання із літератури,  вікторина про життя Тараса, ерудит вікторина на кмітливість.

Загалом  у   II етапі конкурсу   взяли участь   10  учнів   6 , 7  і 8  класів, які представляли девять сільських бібліотек   та кращі читачі Кіцманської районної дитячої бібліотеки.

Всі учасники продемонстрували високий рівень підготовки і ґрунтовні  літературні знання.

Вони вкотре довели, що книга – це найкращий спосіб розвитку особистості, вона – найкоротший шлях до істини.

Так спершу кожен учасник представив себе, розказавши про свої захоплення. Звичайно, головним захопленням всі визнали літературу і розказали про свої улюблені літературні жанри. Проте, не лише літературою цікавляться наші юні книгомани. Серед захоплень були названі: історія, малювання,  музика, танці та навіть представлені  свої роботи.

Далі учасники конкурсу  проявили свою креативність і творчий підхід, прорекламувавши улюблену книгу. Серед улюблених були згадані зокрема: О.Дюма «Граф Монте Крісто», Л.Костенко «Маруся Чурай», В.Нестайко «Тореадори з Васюківки», «Пригодам - ура! (збірка)» - Анатолій КостецькийЛ.Українка «Давня казка», І.Франко «Захар Беркут» та ін.

Крім того, кожен учасник підготував читацький щоденник. Всі щоденники були цікаві і неповторні, деякі навіть проілюстровані. А далі була вікторина. Учасники активно і з задоволенням брали у ній участь. Вони вгадували псевдоніми письменників, проявляли  свої  знання  з ерудиції, закінчували прислів’я  про книгу  та  називали  вислови про книгу. За правильну відповідь кожен учасник отримував один бал, який було підсумовано до вже набраних балів.

Журі в складі:

Голови журі: Дарчук  А.Г. – заступника директора з виховної роботи Кіцманської районної гімназії

та членів журі : Сухолотюк О.М. – директор Кіцманської ЦБС,

бібліотекаря с.Лашківка – Чернецька Я.І.

Палятинський Й.Я. – письменник, член спілки журналістів та лауреат премії ім. М.Черемшини.

намагалось максимально об'єктивно оцінити кожного учасника, його розповіді і, звичайно, читацькі щоденники.

Переможцями конкурсу « Найкращий читач району - 2015»,  стали : серед учнів

6-х класів: учениця  6-А класу Брусницького ЗНЗ І –ІІІ с.

• Мельничук Дарія

7 –х класів: учениця ІІІ (7-Б) класу Кіцманської гімназії –

•         Шекеряк Оксана

8- х класів :учениця 8 класу Лашківського   ЗНЗ І –ІІІ ст.

•     Хорбут Богдана

які отримали ДИПЛОМИ  «Найкращий читач  району  - 2015»  та цінні подарунки, а також можливість приймати участь в обласному конкурсі, який відбудеться 24 березня 2015 р.

Всі інші учасники нагороджені грамотами за активну участь в районному конкурсі.

Журі одноголосно вирішило відзначити подяками дітей «Веселкового театру  книги» б-ки с.Брусниця, які продемонстрували сценку до книги «Пригодам - ура! (збірка)» - Анатолія Костецького.

По закінченні конкурсу відбувся солодкий стіл, під час якого діти знайомилися, ділилися   враженнями.

Ми бажаємо переможцям, учасникам конкурсу успіхів у навчанні та нових перемог. Нехай книга стане гарним і добрим супутником на все їхнє життя.
Тож хай у майбутньому, здобутий досвід стане для кожного не лише стимулом до всебічного розвитку, а й запорукою успіху.

ЗАВІДУЮЧА

РАЙОННОЇ  ДИТЯЧОЇ  БІБЛІОТЕКИ                                                                                              Б. В. ДОВБУШ

Категорія: Новини | Переглядів: 718 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
«  Березень 2015  »