Четвер, 25.04.2024, 21:01

Головна » 2018 » Квітень » 3 » Писанка мальована з любов’ю подарована.
Писанка мальована з любов’ю подарована.

«Намалюй собі писанку сам» - під таким гаслом проходять щорічні майстер –класи в сільській бібліотеці. Вже стало традицією у передсвяткові Великодні дні проводити майстер –класи з писанкарства. Готуючись до цього заходу , була підготовлена книжкова виставка «Історія та легенди писанки» та ілюстрована фотовиставка «Новітні технології в намалюванні писанки», плакати зі зразками писанок та символів малюнків, знаків.

Наші пращури вірили ,що писанка має магічну силу , наділяли її особливою святістю ,яка приносить добро, щастя , здоров’я, захищає людину від усього лихого.

Фарби писанки символічні. Червоне яйце-любов, радість, життя; жовте-достигле зерно, зорі та місяць; блакитне-небо, вода, повітря; зелене-весна, воскресіння природи.

Для дітей та дорослих було новиною зробити писанку , як оберіг дому , з злакових , зерна та різних круп. Цікаві вироби також з бісеру, декупажу, кольорових ниток та навіть з звичайного пластиліну.

Писанки - це витвір наших рук і нашої душі. І враховуючи всі події ,які пройшли минулим і теперішнім роком, діти віддають перевагу патріотичній жовто-блакитній писанці з відповідними малюнками (тризубом ,картою України, прапором, голубами миру і т. д ), а дорослі символічним восковим та крашеним писанкам.

Тож шановні друзі – пишімо писанки, тримаймо їх в своїх оселях, хай оберігають вони наших дітей від усього злого і нехай приносять лише щастя. Хай будуть писанкові символи тим містком, тією ниткою, яка єднає минуле, теперішнє і майбутнє!. Повертаймо свою історичну пам’ять, повертаймо обряди наших предків та пишімо писанки. І святкуймо Великдень !.

Бібліотекар с. Стрілецький Кут Даневич Марія

Категорія: Новини | Переглядів: 368 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0