П`ятниця, 26.04.2024, 10:21

Головна » 2017 » Квітень » 18 » «Великдень - найкраще зі свят»
«Великдень - найкраще зі свят»

Усім, усім святих небес

Святий привіт: «Христос воскрес!»

Давно діди його мовляли,

Друг друга щиро привітали.

Летіли роки, сотні літ;

Линяв людської слави цвіт;

Руйнуючи земні митарства,

Мінялися царі і царства.

Живе, не вмре святих небес

Святий привіт: «Христос воскрес!»

Ростіть, цвітіть, навчайтесь, діти,

Вважать добро, людей любити.

Поглянувши на Божий світ,

Твердіть ви ще один привіт,

Щоб рівно йшла життя дорога:

Душа моя величить Бога!

Леонід Глібов

Одне з найсвітліших і зворушливих весняних свят — це Великдень. Навіть вимовлена вголос назва піднімає в душі кожного багато відчуттів та спогадів. Відразу згадується запах щойно спеченої паски, яку бабуся вийняла з духовки або печі, красиві крашанки, радісні веселощі та незмінне «Христос Воскрес ». Та якими смачними були ці паски і інші традиційні ласощі …

Великдень це цілий букет традицій, які залишилися нам від наших предків — їх непростимо забувати. Але що, ж це за свято? Які традиції з ним були пов’язані раніше, і які залишилися сучасникам. Про це та багато іншого дізнались відвідувачі районної дитячої бібліотеки  на протязі останнього тижня перед Паскою.У читальному залі було відкрито книжкову виставку «Христос Воскрес – Воскресне Україна»,  у «Чистий четвер» Галина Корост провела майстер клас із писанкарства для мам і бабусь наших читачів , а у Страсну п’ятницю коли релігійний світ нібито затихає в скорботному трепеті перед муками Христа працівники районної дитячої бібліотеки – Алла Краснова , Мирослава Андроник, Наталія Савчукевич, провели екскурс в історію розповівши про муки, які довелось витримати Ісусу Христу заради спасіння людства та про традиції святкування Великодня. Дітки під час заходу розмалювали Великодні малюночки і дізнались про те , що традиції святкування Великодня мають багатовікову історію, в кожному окремому куточку країни існує свій неповторний колорит.

Допоки сонце сяє, поки вода тече, святкуйте люди Паску і Бог Вас вбереже !

Категорія: Новини | Переглядів: 391 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
«  Квітень 2017  »