П`ятниця, 19.04.2024, 05:18

Головна » 2016 » Квітень » 26 » «Великодні барви писанки»
«Великодні барви писанки»

23 квітня в приміщенні бібліотеки с.Брусниця юні жителі мали можливість повчитися писати великодню писанку за звичайним  старовинним методом писачком або, як в нас в селі кажуть, ще  - кірсточка. Колись орнаменти наводили  бджолиним воском, який після окрашення яйця, обтирається над свічкою, а в домашніх умовах ставиться в піч, як робили колись в старовину, або в сучасних умовах в електро  або газову духовку.

В результаті виходить традиційна українська писанка, яку писали ще наші пращури на основі натуральних матеріалів.

Заздалегідь на заготовлених малюнках з різними орнаментами та схемами писанок діти з задоволенням мудрували над своїми композиціями, які вони майже всі в перший раз, наводили самі, таким не звичним методом – як бджолиним воском.

З терпінням ставилися  до кожного етапу малювання писанки, адже після наведення обраного орнаменту воском потрібно було виконати ще ряд робіт з підготовки до окраски в певні кольори, щоб писанка вийшла гарна і різнокольорова.

За всім процесом роботи, який тривав більше трьох годин, слідкувала і навчала народна майстриня-любитель  - Марія Василівна Флорескул.

Діти уважно слухали і виконували всі настанови і  з цікавістю розпитували, чи правильно виконують роботу. Результат не забарився, кожен по різному виконав свою роботу, але всі задоволені  розійшлись по домівках з власною писанкою, яку написали своїми руками. В кожного з дітей, залишилася часточка духу писання писанки, адже, це наша народна українська традиція, яку ми повинні зберігати і передавати в таких майстер-класах своїм нащадкам.

Категорія: Новини | Переглядів: 620 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
«  Квітень 2016  »