Середа, 08.05.2024, 23:30

Головна » 2015 » Березень » 19 » Від Тарасика – до Тараса
Від Тарасика – до Тараса

І милосердному молюсь,

Щоб ви лихим чим не згадали…

Т. Г. Шевченко

Нещодавно вся світова громадськість відзначала 201-у річницю від дня народження геніального поета України – Тараса Григоровича Шевченка.

«Шевченко як поет – це був сам народ, що продовжував свою творчість», «Поезія Шевченка – безпосереднє продовження народної поезії», – проголошував, наприклад, М. І. Костомаров.

Поетичне слово Шевченка пролунало і в Малятинецькій бібліотеці, де проводились літературні читання «Від Тарасика – до Тараса». Читачі бібліотеки мали змогу зазирнути у важке дитинство маленького Тарасика і Оксанки за допомогою інсценізації, яку майстерно втілили Макара   Олександр   та Ізраілик  Любов     . Через призму поезії Тимофійчук Ольга, Машкур Ірина, Шелепенда Віта, Тимофійчук Людмила перенесли глядачів у думи українського народу, його сподівання і прагнення, які були для Шевченка тим джерелом, яке підтримувало в ньому полум’яний вогонь творчості. Не обійшлося і без комп’ютерних технологій, де користувачі бібліотеки переглянули відеофрагмент про життя Кобзаря, який продемонстрував художній керівник будинку культури Семенюк Сергій.

Пам’ятаймо, що Тарас Григорович Шевченко підняв на найвищий рівень ту дорогоцінну духовну спадщину, яку протягом віків створювали українські безіменні генії – творці народних пісень. Він здобув українській літературі загальне визнання і гідне місце в ряду національних культур світу, і, за словами Рауля Чилачави, «одним із перших гарантував вічність своєму народові, своїй мові, своїй культурі».

Марія Танасійчук,

бібліотекар Малятинецької бібліотеки