Четвер, 21.11.2024, 10:50
Вітаю Вас Гість | RSS

Кіцманська центральна районна бібліотека

Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0

Історія Кіцманської районної бібліотеки

Історія Кіцманської районної бібліотеки.

          Бібліотека м. Кіцмань має свою пам’ятну історію. В 90-х роках ХІХ століття у Кіцмані було відкрито читальню “Просвіта”, де працювала бібліотека на громадських засадах. На перших порах налічувалось не більше 200 примірників книг. Надходили також періодичні видання “Ластівка”, “Самостійна думка”, “Час”.

           У 30-х роках минулого століття головою читальні деякий час був батько письменника Михайла Івасюка – Григорій Іванович Івасюк. А вже у вересні 1944 року бібліотеку зареєстровано як державну. Спочатку це була бібліотека з малою кількістю літератури та періодичних видань, та за короткий час вона почала добре комплектуватися, з кожним днем зростала кількість читачів, бібліотека стала культурно-освітнім та пропагандистським закладом у місті.

          Першою завідуючою бібліотеки була Фівчук Єлизавета Миколаївна, уродженка і жителька Кіцманя. Вона доклала багато зусиль і здібностей для розвитку бібліотечної галузі у нашому районі.

           В 1952 році завідуючою бібліотеки стала Бойчук Вікторія Тодосівна, яка також всіляко вболівала за стан комплектування фонду, покращення бібліотечного обслуговування, створення нормальних умов для читачів в користуванні бібліотечним фондом.

          У 1954 році гостем бібліотеки був український письменник Олесь Гончар. Про цю зустріч згадували колишні працівниці бібліотеки Лоюк Параска Іванівна, яка пропрацювала в Кіцманській бібліотеці майже 40 років, Квачук Яна Федорівна, Моргоч Теофілія Іванівна. Також вони згадували  про незмінного друга бібліотеки, постійного відвідувача і порадника Михайла Григоровича Івасюка. З його участю і допомогою організовувались і проходили цікаві масові заходи. І пізніше, працюючи на викладацькій роботі в Чернівецькому університеті, Михайло Григорович був частим гостем нашої бібліотеки.

       У 60-х роках завідуючим бібліотеки деякий час був Штогрін Іван Федорович.

        А в 1969 році цю посаду зайняла Руснак Інна Федорівна і пропрацювала до 2000 року: 10 років завідуючою міської бібліотеки, а з часу централізації з 1979 по 2000 рік – директором Кіцманської централізованої бібліотечної системи. За довгий час роботи Інна Федорівна вміло керувала бібліотечною галуззю в районі, яка налічувала 54 бібліотечні установи – 50 сільських бібліотек-філій, 2 міські і 2 районні бібліотеки. Інна Федорівна вдало підібрала і згуртувала навколо себе загін знаючих і професійних кадрів. За багаторічну та сумлінну працю Інна Федорівна неодноразово нагороджувалася подяками і грамотами Міністерства культури, обласного управління та районного відділу культури.

         Всю свою трудову діяльність присвятила бібліотечній справі і Палагнюк Валентина Дмитрівна, яка після закінчення Харківського інституту культури прийшла працювати в місто Кіцмань. Вона займала посади бібліотекаря, завідуючої дитячою бібліотекою, заввідділом комплектування та обробки літератури. І яку б ділянку роботи не виконувала, була знаючим і вимогливим працівником і добрим наставником.

          З 2000 року по даний час директором Кіцманської ЦБС працює Сухолотюк Орися Миколаївна. До цього часу вона обіймала посади бібліотекаря, бібліографа, головним методиста, заступника директора по науковій роботі. Орися Миколаївна вболіває за зміцнення матеріально-технічної бази бібліотек,адже  більшість закладів комп’ютеризовані, є доступ до всесвітньої мережі Інтернет, постійно працює над вдосконаленням  форм і методів бібліотечного обслуговування користувачів. В ряді бібліотек запроваджено і надаються платні послуги.

          Сьогодні Кіцманська ЦРБ налічує у своєму фонді 47319 прим. літератури, також отримує 35 назв газет і журналів. В структуру бібліотеки входить відділ обслуговування – абонемент і читальний зал, відділ внутрісистемного обміну і МБА, відділ комплектування та обробки літератури та відділ інформаційно-бібліографічної та методичної роботи. На відділі обслуговування працює кафедра по обслуговуванню юнацтва. На даний час бібліотека обслуговує близько 3000 користувачів, з 1170 юнаків. Процент охоплення населення книгою становить 65%. Число відвідувань читачів становить 26634, число книговидач – 62700 прим. літератури. Середня читаність – 21. Районною бібліотекою користуються різні категорії читачів – державні службовці, робітники, вчителі, лікарі, студенти вищих та середніх навчальних закладів, учні старших класів, безробітні, домогосподарки та інші. Для читачів юнацького віку уже декілька років працюють клуби цікавих зустрічей “Співрозмовник”. Бібліотека активно співпрацює з владними структурами, школами, аграрним технікумом, районним будинком народної творчості та дозвілля, бібліотеками інших систем і відомств, клубом пенсіонерів “Надія”.

           В Кіцманській ЦРБ працює 12 працівників. Троє з них мають вищу бібліотечну освіту, шість – середньо-спеціальну освіту.

          Багато років  в даній бібліотеці працюють Сухолотюк О.М. – директор ЦБС, Ключинська М.І. – завідуюча методично-бібліографічним відділом, Воробей М.А. – зав. відділом обслуговування, Ілюк Г.Д. – бібліотекар І кат., Тодорович М.М. – зав. відділом комплектування та обробки літератури, Тануляк Г.М. – головний методист, Булега І.П.- бібліотекар І кат, Корзун Л.В.-бібліограф . Це віддані своїй професії спеціалісти, творчі особистості, справжні популяризатори книги.

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Copyright ucoz.ua © 2024