Поезії незгасне джерело
У неділю в нашу сільську бібліотеку завітали найактивніші читачі на вечір поезії «Скарби душі і серця», присвячений Всесвітньому дню поезії. Адже поезія – це голос душі і серця, це радість і сум, чарівність і музика.
Через трагічні події, які відбуваються у нашій державі, присутні вшанували пам’ять всіх українців , які віддали своє життя в боротьбі за єдину , і нероздільну Україну хвилиною мовчання. Першокласниця Яринка Приймак звернулася з молитвою до Пресвятої Богородиці. Ведучі вечора Катя Снятинчук та Леся Піцик натхненно читали вислови про поезію.
Звучить поезія… Вона повернула присутніх у босоноге дитинство, в шалені роки неповторної юності, звеселила і заспокоїла душу. Адже поети – незвичайні люди, талановиті, з багатобарвним сприйняттям світу, з очима відкритими для всього прекрасного.
Зі сльозами на очах були прочитані вірші присвячені героям майдану. А як ніжно, трепетно читали учні поезію Т. Г. Шевченка, Ліни Костенко, Василя Симоненка, Дмитра Павличка, нашої сільської поетеси Світлани Деревенко та інших авторів.
Ліна Костенко – глибоко сучасна, глибоко українська поетеса. І сьогодні в час її 85-річчя, її зоря сяє гордо і чисто на поетичному небосхилі України, якій дарує своє серце, душу , великий талант
Змістовно і талановито виступила на вечорі вчителька української мови і літератури , відмінник освіти України Світлана Деревенко і подарувала квиток на 5 Всеукраїнський фестиваль поезії «Від Гуцулії – до княжів донецьких» (до 20-річчя від дня пам’яті поета – політв’язня Тараса Мельничука. З великою цікавістю слухали на вечорі і голову ради ветеранів, Магдалину Василівну Гулей.
Народний ансамбль бандуристів (керівник Т. Островська) порадував всіх присутніх чарівним голосом,виконав пісні на слова Т. Шевченка. У виконанні Ю. Германа прозвучала пісня « Виряджала мати сина»
Усі присутні зрозуміли, що поезія це плід великої і глибокої думки, ніжної, відвертої, залюбленої у щось таємне і неповторне.
|